O festivalu

 

Praha má svoji Náplavku, Ostrava Stodolní a Brno má svůj Jakubák. Jedinečné místo, které se nalézá v centru Brna za zády kostela Sv. Jakuba je obklopeno mnoha podniky, kde to prostě žije. I přes to, že se letos kostel rekonstruuje – a je tedy celý zahalen lešením – to na Jakubáku bude žít. Koncerty, DJs, taneční show, bubenická show, akce pro děti… Kromě pravidlených akcí Jakubáku své místo náměstí poskytne i dalším festivalům, jako je Maraton hudby, Brno živě:, Serial Killer či Brasil Fest Brno. Svůj jedinečný projekt a exhibici zde chystá v srpnu již po třetí i šermířská hvězda Alex Choupenitch. Sledujte náš program a buďte u toho…

červen 2022
16/6

Zahájení festivalu: Delta Fuse [IRSKO]

Letošní festival na Jakubáku odpálí irská bluesrocková kapela Delta Fuse, jejichž debutové album má název „A Matter Of Love And War". Jejich sound je namočen do soulu a šedesátkové psychedelie. Slavnostního zahájení se již tradičně zúčastní na naše přání i farář z kostela Sv. Jakuba Jan Pacner. Přijďte, bude to stát za to.
[19:00 - 22:00]
17/6

Milan Kašuba & Dáša Ubrová & Jakub Juránek

Milan Kašuba je úžasný jazzový kytarista s pestrou minulostí, který na Jakubáku vystupuje pravidelně a to jak sólo, tak i s jinými muzikanty. Tentokrát jej uslyšíte se zpěvačkou Dášou Ubrovou a kytaristou Jakubem Juránkem. Kdo Milana zná, tak ví, že koncert je nejen o muzice, ale také o nejrůznějších příbězích.
[19:00 - 22:00]
21/6

Rosie Wade & Jam Club a Los Perdidos

Tento den slaví za zády kostela Sv. Jakuba 10 let od svého založení hotel Jacob. “Woody", jak se říká po Brně majiteli hotelu pro vás připravil kulturní osvěžení v podobě kapel Rosie Wade & Jam Club a Los Perdidos.
[19:00 - 22:00]
24/6

Juan Disco & DJ MI

Radek Chudík, brněnský Kapitán Demo aka Juan Disco vystupuje s autorským playlistem, většina jeho věcí pochází z (zatím) nezrealizované hip-hopové opery Zaprodaná nevěstka. Doprovází ho elektronická sekce vedená Rolandem Eightoeightem, Johny Microkorg, a spousta dalších jemných vychytávek. K tomu všemu se přidá charismatický Karel Stránský s kytarou a vokálem. Uslyšíte hity jako Aviváž, Na kraví hoře… Před a po Juanovi uslyšíte DJ MI, který hraje velmi vřelé techínko.
[18:00 - 22:00]
25/6

DJ Groovyluvah

Tak tohle bude horká sobotní noc. Radek Honc aka DJ Groovyluvah je moderátorem rádia Expres FM, který do své show zve i nám dobře známou Adélu Elbel. Radek má skvělý hudební vkus a věřte, že vám rozpohybuje boky, ať už budete stát u Výčepu Na stojáka, popíjet Plzeň z Jakoby, držet v ruce prosecco z Aidy či dojídat ďábelsky dobrou topinku z Forky’s
[18:00 - 22:00]
27/6

Dětské odpoledne na Jakubáku

Balónková show pro děti Tomáše Okurka. Během odpoledne až do večera se o hudbu postará DJ. Dopřejte dětem zmrzlinu či pohár z Aidy či jiné dobroty z okolních podniků. Odměňte sebe i své děti za uplynulý školní rok. Těšíme se na vás.
[15:00 - 22:00]

červenec 2022
1/7

DJ Lais

První prázdninový den prožijete na Jakubáku v dobré společnosti DJ Laise.
[18:00 - 22:00]
7/7

DJ Messer

Čtvrteční podvečer vám zpříjemní DJ Messer - ve 3D prostoru známý také jako Antonín Šmarda. Empatický, jemný, taneční, party a klidně i divoký...
[18:00 - 22:00]
13/7

Jakoby má narozeniny

Tento den budeme slavit desáté narozeniny jednoho ze zakládajících členů Spolku Jakubák a to podniku Jakoby. Točí nejlepší Plzeň na Jakubáku a jejich kuchyně je prostě skvělá a obsluha milá. Tento den se podium přesune přímo před podnik Jakoby. Zavře se celá ulice. Zahraje DJ Lucca. Vystoupí Ritmo Factory, nebude chybět videomapping by Roman Humpolík. Tak se zastav.
[18:00 - 22:00]
15/7

Jiří Kalousek

Jiří je už za ta uběhlá léta trvání festivalu jeho stálicí a hvězdou. Jiřího záběr je velmi široký: pop, jazz, rock, blues, funk, soul. Mimo jiné dvorní kytarista Vojty Dyka a B Side Bandu je ale hlavně vynikající zpěvák.
[18:00 - 22:00]
21/7

Hazafele

Kapela Hazafele zajistí všem přítomným divákům příval nehynoucí energie. Maďarské a romské melodie v jejich podání Vám přejdou rovnou do krve. David Golas (kytara), Šimon Jakubíček (kontrabas), Michal Grossmann (housle), Marek Šnorich (akordeon)
[18:00 - 22:00]
22/7

Meeting Brno - debata

Meeting Brno na pódiu Jakubák plánuje hodinovou debatu s bývalým ministrem kultury Danielem Hermanem a současným ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem. Po debatě bude následovat jazzový koncert
[17:00 - 18:00]
22/7

Mirek Hanák & Vincenc Kummer & Jiří Suchý

Tři jazzoví matadoři. Piano & kontrabas & saxofon. Přijďte s námi strávit příjemné jazzové a popové chvíle na Jakubák. Za zdí kostela Sv. jakuba se od 19:30 (hned po debatě) rozezní zvuky piana, kontrabasu a saxofonu od opravdových legend, které tvoří jazzovou historii města Brna už mnoho desítek let.
[19:30 - 22:00]
28/7

Ritmo Factory & Escola de Samba Brno

Čekejte warm-up Brasil festu a to nejlepší, co může Brno ve světě rytmu nabídnout. Umělecký šéf Brasil festu přivede svoji továrnu na rytmus Ritmo Factory a svoji školu a žáky samby. Slíbenou máme i zbrusu novou light drum show!
[18:00 - 22:00]
30/7

Adéla Elbel - kvůli počasí přesunujeme na jiný termín!!!

Nový termín zveřejníme co nejdříve. Známá masérka bránice Adéla Elbel naváže na tradici stand-upových večerů na Jakubáku. Před ní a také po ní bude hrát DJ MI - Michal Kotas svůj nekompromisní set. Tento program probíhá v rámci festivalu Brno živě:
[18:00 DJ MI / 20:00 Adéla Elbel show / 21:00 - 22:00 DJ MI]

srpen 2022
4/8

DJ Rodney (Bolivia) & Enrique - live bongas (Salvador)

Tohle bude horká latino noc. Ostřílený DJ Rodney původem z Bolívie nenechá vaše boky nečinně stát. Za zdí kostela Sv. jakuba sse bude tancovat. Na perkuse živě zahraje Enrique ze Salvadoru.
[18:00 - 22:00]
6/8

Brasil Fest

Tahle jedinečná akce, která začíná průvodem u Jošta a vrcholí mnoha koncerty na několika lokacích ve středu Brna má svoji stage i na Jakubáku. Čekejte taneční vystoupení, krásné (nejen) brazilské dámy. Koukněte na youtube, jak to vypadá v Rio de Janeiro a pak přijďte srovnat na Jakubák. Podrobné informace najdete včas na www.brasilfestbrno.cz
[16:00 - 22:00]
11/8

Tom Holič & DJ MI

Toma Holiče a jeho hudbu určitě znáte a víte co máte čekat. Tento den se však na pódiu sejde s DJ MI, kterého doprovodí svojí trumpetou. Tento projekt vznikl náhodou po koncertu Dona Juana, kdy měl set práve DJ MI a Tom Holič se se svým nástrojem připojil v jemné improvizaci... Pokud se podaří zopakovat atmosféru, která vznikla tenkrát, máme se nač těšit... Koncert se koná v rámci projektu Brno živě: a připojuje se k Maratonu hudby.

[18:00 Tom Holič / 20:00 DJ MI & Tom Holič]
12/8

Maraton hudby

Tento svátek hudby v brněnských ulicích má svoje místo i na Jakubáku. Podrobný program na www.maratonhudby.cz
[18:00 - 22:00]
13/8

Maraton hudby

Tento svátek hudby v brněnských ulicích má svoje místo i na Jakubáku. Podrobný program na www.maratonhudby.cz
[18:00 - 22:00]
14/8

The Grand Buffet

V rámci projektu Brno živě: se při Maratonu hudby na Jakubáku máte možnost seznámit s Peterem Lipou mladším, který v projektu The Grand Buffet kombinuje různé hudební žánry: house, soul, EDM, minimal, jazz a všechny tyto ingredience namixuje do fascinujícího hudebního kontextu. Elektronické beaty a samply z vlastní produkce jsou na pódiu doplněné excelentním sexy výkonem Svetlany Rymarenko.

Svetlana Rymarenko [zpěv]
Peter Lipa ml. [klávesy, elektronika, vocoder]
[20:00 - 22:00]
18/8

Hranice humoru

Nová stand-upová skupina Hranice humoru, která vznikla počátkem letošního roku v Brně, má za sebou - jak své vlastní pravidelné sólové výstupy - tak i několik vystoupení s jinými stand-up skupinami po celé republice. Hlavním mottem všech vystoupení je bořit všechny zavedené hranice - ať už společenské, geografické či filozofické... Hranice humoru... Tak jsme na vás moc zvědaví ...
[20:00 - 22:00]
19/8

Golden Delicious & DJ Messer

Funkem nabitá noc na jakubáku. Golden Delicious - výběr z funky hroznů a hudebními hity nabitý DJ Messer. Nebudete se nudit. A žízeň mít taky určitě nebudete. Na konci celé show na vás čeká překvapení. Buďte ve střehu...
[16:00 - 22:00]
24/8

Laura Marti & Nataliia Lebedeva

Laura Marti & Nataliia Lebedeva vystoupí v rámci dne ukrajinské kultury. Tento koncert je kofinancován fondem Evropské kultury a je součástí projektu "Ukraine in the City of Gardens", který má na starosti město Katowice - City of Gardens - Cultural Institution.
[17:30 - 18:30]
24/8

Brunettes Shoot Blondes

Tahle indie-rocková parta už v Brně párkrát hrála. Máme radost, že po té, co kapela zahrála na festivalech jako jsou Colours of Ostrava, Sziget, Metronome či Waves Vienna, neodmítli naše pozvání a zahrají na Jakubáku. Máte se nač těšit.
[19:30 - 20:30]
24/8

Tonka acoustic

Je nám ctí Brnu opět představit úžasnou Tonku, tentokráte v akustické verzi. Tato skvělá zpěvačka doprovázela poslední turné Tata Bojs na vybraných koncertech, zahrála se svojí kapelou v rámci Brno živě: na pódiu Vaňkovka Fest a 24. 8. ji budete mít možnost opět spatřit na prknech Jakubáku za zády kostela Sv. Jakuba.
[21:00 - 22:00]
25/8

Adéla Elbel & Jiří Kalousek & Zana

Tento den uvidíte a uslyšíte na pódiu Adélu Elbel. Aby toho nebylo málo, tak vystoupí i Jiří Kalousek & Zana. Čekejte krásné vokály doprovázené akustickou kytarou. (pop, jazz, rock, blues, funk, soul). Tentokrát duo doprovodí i baskytara a cajon. Tohle si nenechte ujít. A čeká vás ještě další překvapení... Máte se opravdu nač těšit.
[18:00 - 22:00]
26/8

Alexův Summer Jam 2022 & Sebastian

I po třech letech se do Brna opět - díky moc Alexi - vrací historicky první šermířský open-air festival, za kterým stojí nejen česká, ale i světová šermířská hvězda, která získala minulý rok olympijský bronz Alex Choupenitch. Buďte u toho. Vystoupí i kapela Sebastian. Těšte se!
[16:00 - 22:00]
31/8

Jakubák Open 2022 a turnaj v kuličkách aneb „Neboj se a cvrnkni si!“

Začátek divadelní sezony se kvapem blíží a my bychom Vás chtěli po dlouhé covidové pauze pozvat na již sedmý turnaj ve stolních kuličkách a happening Jakubák Open 2022 aneb „Neboj se a cvrnkni si!“ Akce se bude konat ve středu 31. srpna 2022 od 16 hodin na Jakubském náměstí.

Ale hlavně se budeme bavit! Součástí „kuličkového“ odpoledne bude i zábava pro děti, příjemná hudba a občerstvení. Zahraje kapela VeHiBa a v průběhu akce si bude možné dát nejen zmrzlinu ze „Zmrzkola“ Čokoládovny Minach.

Budeme moc rádi, když dorazíte v hojném počtu, abychom si vynahradili poslední dva roky, kdy jsme si cvrnknout nemohli. 🙂

Přijďte si naředit předškolní stres na Jakubák. Vemte děti. Kromě výše uvedeného vám představíme největší bublinovač v České republice. Kromě toho, že Jakubák bude plný bublin, vám své umění představí náš oblíbený balónkář Tomáš Okurek. Programem vás dále provede DJ Silent, který bude mířit na vás / rodiče a rozvibruje vaše vzpomínky divokých devadesátek. Neznáte Ticháče? Jý vám říkám, že jo 🙂 Bude zrmzlina z Aidy, pivko z Výčepu Na Stojáka či Jakoby. Vyzkoušejte veganskou pikantní topinku z Forky's anebo dětem kupte za odměnu, že byly celé prázdniny tak hodné, knedlíky plněné povidly ...
[16:00 - 22:00]

září 2022
5/9

Čtení Tě (z)mění - Lenny Trčková

Srdečně vás zveme na autorský projekt Čtení tě mění moderátorky Lenny Trčkové. Nechte se vtáhnout do fantastického světa knih, které mění naše životy.

"Která kniha vám změnila život“? To je otázka, kterou už čtyři roky Lenny pokládá svým hostům z různých odvětví. Záměrem tohoto projektu je přitáhnout lidi zpět ke čtení a knihám a díky tomuto projektu můžete zjistit, jaké knihy ovlivňují vaše oblíbené herce, zpěváky, sportovce nebo cestovatele. Ve Čtení tě mění se už objevili: Michal Viewegh, Petra Špalková, Jan Budař, Jan Koller, Pavel Kuka, Jan Potměšil, skupina Tata Bojs, Jakub Kohák nebo Liběna Rochová.

Tentokrát se můžete těšit na extrémního cestovatele Rudolfa Švaříček, který nás pozve do neprobádaných krajin naší planety a povypráví o svých pestrých dobrodružstvích na svých cestách, producentka, režisérka a ředitelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková nám poodkryje zákulisí natáčení a pozve nás do seriálového prostředí a věříme, že nás přijde pozdravit i paní primátorka Markéta Vaňková a poví nám něco o své knize "Brno, moje cesta“ a prozradí, co všechno ji na její cestě až do politiky ovlivnilo.
[18:00 - 20:00 Čtení Tě mění / 18:00 - 22:00 DJ]
9/9

Ben Cristovao & Karol Komenda & Elly

V minulých covidových letech se nám podařilo založit takovou malou tradici s Benem Cristovao, který se netají tím, že miluje Brno. Ben je v současné době umělec, který vyprodá O2 arénu, ale my ho máme možnost už potřetí zažít - oproti rozměrům O2 arény - v intimním prostředí Jakubského náměstí. Bena doprovodí na akustickou kytaru Karol Komenda, který stojí Benovi po boku už několik let. Jako předkapela vystoupí Elly o kterou se starají Championship. Těšíme.
[18:00 DJ / 19:00 Elly / 20:00 - 22:00 Ben Cristovao & Karol Komenda]
13/9

Lauren Henderson [N.Y.C./USA/A/D/CZ]

Jazz, Latin Jazz, Flamenco, R&B and Soul. Dělí nám neskutečnou radost představit vám tuto úžasnou zpěvačku z New Yorku, která jede své už desátě turné po Evropě. Mimo jiné ji doprovodí Walter Fishbacher. Modří už vědí a vy kdo nevíte, přijďte.
[18:00 DJ / 19:00 - 22:00 Lauren Henderson - 3 sety]
21/9

20 minutes

Poznali jsme se na koncertě Tata bojs, kde tyto dvě milé dívky/ženy/dámy zpívaly back vocals. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se společně na samostatném koncertě 20 minutes, kdy předskakovaly na brněnském koncertě Bena Cristovao na Vaňkovka festu. Výkon byl tak strhující, že jsme se domluvili ještě na jednom samostatném koncertě a to na Jakubáku. Věříme, že podium za zdí kostela bude holkám slušet. Tento koncert je v rámci Brno živě:
[18:00 DJ / 19:00-22:00 20 minutes - 3 sety]
22/9

FeelMe

FeelMe můžeš číst i jako "filmy". Tohle slovenské trio hraje jen a pouze filmové melodie. Koncert je v rámci Brno živě:, ale dotýká se festivalu Serial Killer a jaká jiná kapela by zde měla vystupovat? 🙂
[18:00 DJ / 20:00 - 22:00 FeelMe]
23/9

Serial Killer

Více info asap...
[18:00 - 22:00]
24/9

Serial Killer

Více info asap...
[18:00 - 22:00]

Program začíná v 19:00 – pokud není uvedeno jinak.

Kde nás najdete