červen
16/6

Stand-up jako Brno + host Karel Hynek

Před legendární hospodou Výčep Na Stojáka vám svůj stand-up předvedou Adéla Elbel, Pavel Tomeš, Lukáš Hemala, které znáte z pravidelných pořadů nového Cabaretu Des Péchés, Na Stojáka, NaMikrofon anebo z cyklu Stand-up Comedy Live! na Vaňkova Fest. Jako speciální host vystoupí stand-upový borec Karel Hynek z Na Stojáka.

Tento den je zároveň i dnem zahájení celé festivalové sezóny na Jakubáku a na pódiu uvidíme i faráře z kostela Sv. Jakuba Jana Pacnera, doufáme v přítomnost hejtmana JMK Jana Grolicha, který má sám ke stand-upu velice blízko. Sluší se také zmínit a poděkovat za pomoc Galerii Vaňkovka, která pro sérii letních akcí ve městě Brně zapůjčila své krásné Vaňkovka Fest pódium. Děkujeme...
[19:30]
17/6

Milan Kašuba & Dáša Ubrová

Milan Kašuba je úžasný jazzový kytarista s pestrou minulostí, který na Jakubáku vystupuje pravidelně a to jak sólo, tak i s jinými muzikanty. Tentokrát jej uslyšíte se zpěvačkou Dášou Ubrovou, která k Milanovým 80-tým narozeninám dala nevšední dárek a to knihu, kde nejrůznější autoři a pamětníci vzpomínají na okamžiky s Milanem, který je pak komentuje. Kdo Milana zná, tak ví, že koncert je nejen o muzice, ale také o nejrůznějších příbězích. Zmiňovaná kniha ti bude k podpisu i prodeji.
[19:30]
18/6

Golden Delicious

Olympiáda sice zatím nezačala, ale chlapci z kapely Golden Delicious už zlatí jsou. Přijďte si užít povolenou dávku tanečního dopingu. Pop, funk, rock, vše co vás rozhýbe.
[19:30]
27/6

Styďte se! & Hana Ulrychová

V neděli pořádá Post Bellum s podporou spolků Milion chvilek pro demokracii a Společně Brno akci, která má připomenout zločiny komunismu. Účast přislíbila mimo jiných někdejší politická vězeňkyně, laureátka Ceny Paměti národa paní Milena Blatná, předsedkyně brněnské pobočky Konfederace politických vězňů. Vystoupí také zpěvačka Hana Ulrychová.
[18:00 – 19:00]
30/6

Miroslav Hanák & Vincenc Kummer

Dva jazzoví matadoři. Piano & kontrabas. Přijďte s námi strávit příjemné jazzové a popové chvíle na Jakubák. Za zdí kostela Sv. jakuba se od 19:30 (hned po mši) rozezní zvuky piana a kontrabasu od opravdových legend, které tvoří jazzovou historii města Brna už desítky let.
[19:30]

červenec
1/7

Jiří Kalousek & Zana

Dvorní kytarista B Side Bandu & Vojty Dyka vystupuje stále častěji se zpěvačkou, která si říká Zana. Čekejte krásné vokály doprovázené akustickou kytarou. (pop, jazz, rock, blues, funk, soul). Tentokrát duo doprovodí i baskytara a cajon. Tohle si nenechte ujít.
[19:30]
2/7

Martin "Kudla" Kudlička

Brněnský písničkář, textař, moravský atašé rádia BEAT, zakládající člen brněnských skupin Lidopop a Zadáci, autor textů na desce Tulák po hvězdách brněnské legendy Progres 2, autor několika divadelních představení pro děti, na kterých spolupracoval např. s Petrem Skoumalem, moderátor hudebních festivalů.
[19:30]
14/7

Jiří Kalousek & Zana

Dvorní kytarista B Side Bandu & Vojty Dyka vystupuje stále častěji se zpěvačkou, která si říká Zana. Čekejte krásné vokály doprovázené akustickou kytarou. (pop, jazz, rock, blues, funk, soul). Tentokrát duo doprovodí i baskytara a cajon. Tohle si nenechte ujít.
[19:30]
15/7

Tom Holič

Tom Holič je nejen svébytným kapitánem kormidlující jedinečný Kabinet holičů, ale také skvělý muzikant a producent. Jeho sety jsou vždy jiné, jelikož jde vždy o improvizaci. Svým hlasem, svojí trumpetou a vždy jiným elektronickým zařízením nahrává a vrství jednotlivé stopy, ze kterých vznikají taneční a chill-outové skladby. Jak budou znít, záleží také na vás, na divácích...
[19:30]
16/7

DJ Groovyluvah

Tak tohle bude horká páteční noc. Radek Honc aka DJ Groovyluvah je moderátorem rádia Expres FM, který do své show nově zve i nám dobře známou Adélu Elbel. Radek má skvělý hudební vkus a věřte, že vám rozpohybuje boky, ať už budete stát u Výčepu Na stojáka, popíjet Plzeň z Jakoby, držet v ruce prosecco z Aidy či dojídat ďábelsky dobrou topinku z Forky's
[19:30]
21/7

Ritmo Factory

Živá bubenická exhibice u stěny kostela Sv. Jakuba. První vystoupení v tento den má Ritmo Factory v 19:00 na Moravském náměstí "U Jošta" na pódiu #vankovkafest a druhou show přijdou bubeníci předvést v 21:00 na Jakubák. Projekt v rámci festivalu Brno živě:
[21:00]
23/7

Velké Stereo pro glorchestra od Milana Caise

Přijďte se v pátek podívat na nevšední instalaci obřích sluchátek, za kterou stojí Milan Cajs, kterého znáte ze skupiny Tatabojs. O jakou instalaci jde? Co je cílem? Zjistíte na místě. Máte na to celý pátek... Projekt v rámci festivalu Brno živě:
[celý den]
27/7

Four In Blue

„If you have to ask what jazz is, you'll never know.“ — Louis Armstrong. Kapelník seskupení, vynikající saxofonista Radek Zapadlo (Vilém Spilka Quartet, Cotatcha Orchestra, Ondřej Ruml, Matej Benko ad.) založil kapelu inspirován legendárními nahrávkami skvělého hráče na „hammondky“ Jimmyho Smithe.
Složení kapely: Radek Zapadlo [saxofon], Vladan Ronner [hammond organ], Vilém Spilka [kytara], Petr Tureček [bicí]
[19:30]
29/7

DJ MZee

Na Jakubáku vystoupí v rámci festivalu Brno živě: DJ MZee. Čekejte velmi příjemný chill-out. MZee je dnes již rezidentním DJ v La Vida Loca, kde jste jej mohli slyšet hrát už mnohokrát. Zdeněk hraje z vinylů. Tak se přijďte pobavit...
[19:30]
30/7

Juan Disco

Radek Chudík, brněnský Kapitán Demo aka Juan Disco vystupuje s autorským playlistem, většina jeho věcí pochází z (zatím) nezrealizované hip-hopové opery Zaprodaná nevěstka. Doprovází ho elektronická sekce vedená Rolandem Eightoeightem, Johny Microkorg, a spousta dalších jemných vychytávek. K tomu všemu se přidá charismatický Karel Stránský s kytarou a vokálem. Uslyšíte hity jako Aviváž, Na kraví hoře…
[19:30]
31/7

Brasil Fest

Jakubák se velmi rád stane v tento den součástí druhého ročníku festivalu brazilské kultury Brasil fest, který zaplní celé město. V tuto chvíli už je jasné, že na pódiu #vankovkafest, které stojí na Jakubáku bude warm-up celého průvodu a odpoledne zde uvidíte/uslyšíte brazilské rytmy a najdete zde i tanečnice v typických brazislkých karnevalových kostýmech...
[celý den]

srpen
12/8

Maraton hudby

Den první. Čtyři dny plné hudby a radosti na každém kroku v centru Brna. To je Maraton hudby Brno, který 12. až 15. 8. oživí ulice města více jak 250 koncerty až na 30 místech. Na Jakubáku přitom bude stát ordinace - designový pokoj výtvarnice Kateřiny Šedé, která vytvořila hudebně-vizuální koncept Bezuličního buskingu. V něm se představí zajímaví a šikovní pouliční umělci od nás i ze zahraničí.

Kromě ordinace se můžete těšit například na Balkan Night na piazzettě před Janáčkovým divadlem, na které všechny rozhýbe rumunská dechovka Fanfara Transilvania nebo duo DJů Malalata. Unikátní world music scéna v Biskupském dvoře představí vokální kvinteto Kata či bosenského mistra folku Damira Imamoviće. Na sobotním rockovém programu na Dominikánském náměstí vystoupí třeba Lenka Dusilová s Květy a Budoár staré dámy. Takovou nálož kvalitní hudby prostě chceš zažít!
[www.maratonhudby.cz]
13/8

Maraton hudby

Den druhý. Čtyři dny plné hudby a radosti na každém kroku v centru Brna. To je Maraton hudby Brno, který 12. až 15. 8. oživí ulice města více jak 250 koncerty až na 30 místech. Na Jakubáku přitom bude stát ordinace - designový pokoj výtvarnice Kateřiny Šedé, která vytvořila hudebně-vizuální koncept Bezuličního buskingu. V něm se představí zajímaví a šikovní pouliční umělci od nás i ze zahraničí.
[www.maratonhudby.cz]
14/8

Maraton hudby

Den třetí. Čtyři dny plné hudby a radosti na každém kroku v centru Brna. To je Maraton hudby Brno, který 12. až 15. 8. oživí ulice města více jak 250 koncerty až na 30 místech. Na Jakubáku přitom bude stát ordinace - designový pokoj výtvarnice Kateřiny Šedé, která vytvořila hudebně-vizuální koncept Bezuličního buskingu. V něm se představí zajímaví a šikovní pouliční umělci od nás i ze zahraničí.
[www.maratonhudby.cz]
15/8

Maraton hudby

Den čtvrtý. Čtyři dny plné hudby a radosti na každém kroku v centru Brna. To je Maraton hudby Brno, který 12. až 15. 8. oživí ulice města více jak 250 koncerty až na 30 místech. Na Jakubáku přitom bude stát ordinace - designový pokoj výtvarnice Kateřiny Šedé, která vytvořila hudebně-vizuální koncept Bezuličního buskingu. V něm se představí zajímaví a šikovní pouliční umělci od nás i ze zahraničí.
[www.maratonhudby.cz]
25/8

Hazafele

Kapela Hazafele zajistí všem přítomným divákům příval nehynoucí energie. Maďarské a romské melodie v jejich podání Vám přejdou rovnou do krve. David Golas (kytara), Šimon Jakubíček (kontrabas), Michal Grossmann (housle), Marek Šnorich (akordeon)
[19:30]
27/8

Alexův Summer Jam 2021 & kapela Kryštof

Po dvou letech se do Brna vrací historicky první šermířský open-air festival, za kterým stojí nejen česká, ale i světová šermířská hvězda, která získala letos olympijský titul Alex Choupenitch. Buďte u toho. Vystoupí ve speciální - malé - sestavě i kapela Kryštof.
19:30–22:00
31/8

Dětský den na Jakubáku & Groovyluvah

Vzhledem k nepříznivému a proměnlivému počasí překládáme akci na 8.9. Opět na Jakubáku...

[Náhradní termín: 8.9. 15:00-18:00 & 19:30-22:00, Jakubák]

září
8/9

Dětský den na Jakubáku & Groovyluvah

Náhradní termín dětského dne. Věříme v krásné babí léto. Dejte si zmrzlinu v Aidě, oběd ve Forky's či Jakoby a třeba i pivko ve Výčepu Na stojáka. A hlavně si užijte balónkovou show a soutěže pro děti od Tomáše Okurka a další kulturní vystoupení. Bubliny budou. Houslový virtuos Michael Hejč.

Odpolednem vás provede DJ Groovyluvah, takže o kvalitní hudbu k poslechu i tanci bude postaráno. Odpolední program pro děti přejde plynule ve večerní program pro rodiče - DJ Groovyluvah.
[15:00-18:00 & 19:30-22:00, Jakubák]
16/9

Elly – live set feat. Karol Komenda
& DJ TOME PRINCE

Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, se hudbě věnuje už od raného dětství. V patnácti letech započala studium hudebně-dramatického umění na Konzervatoři Jaroslava Ježka a postupně začala psát vlastní písně. V prosinci 2020 vydala song Vánoční čas a v květnu anglicky zpívaný singl Flower, který můžete slyšet v éteru Expres FM, Fajn radia i Radiožurnálu.“

Producent Tome Prince vydal svůj debutový singl Calling in Ecstasy v roce 2018. Jeho další úspěšný song Made For You z roku 2020 bodoval v Music Chart na rádiu Evropa 2, kde se několik týdnů držel na prvním místě. V témže roce vydal EP Made For You a natočil videoklip Návyková s Benem Cristovao, který na YouTube dosáhl milionu zhlédnutí.
[19:30-22:00]
17/9

Ben Cristovao & Karol Komenda

Benny Cristo vystoupí se svým dvorním kytaristou Karolem Komendou. Buďte u toho. Pojďme společně zopakovat tu neuvěřitelnou atmosféru, kterou jsme zažili minulý rok na Jakubáku právě s Benem a Karolem... Uslyšíte hity Bena Cristovao v akustické podobě.
[20:00]
22/9

Aňa Geislerová

Aňa Geislerová přečte ukázku z knihy belgického spisovatele Toma Lanoye Třetí svatba, v níž komickým a podmanivým stylem vykresluje problematiku evropského přistěhovalectví a lidí, jichž se toto téma dotýká. Herečka představí i vlastní literární tvorbu.
[20:00–20:30]
22/9

Klára Berisha

Klára Berisha je brněnská zpěvačka, kterou si můžete pamatovat z televizních obrazovek, kdy se v soutěži superstar 2020 probojovala do semifinálového kola. Na Jakubáku ji na kytaru doprovodí Jirka Kalousek, který zde pravidelně sólově také vystupuje.
[20:30–22:00]
23/9

Serial Killer: Emma Smetana a Jordan Haj

Doprovodný kulturní program filmového festivalu Serial Killer. Zpěvačka, herečka a moderátorka Emma Smetana v roce 2016 vydala debutové album What I’ve Done, hudebník a herec Jordan Haj je součástí projektu Kapitán Demo a Peter Pan Complex. Společně vydali několik singlů (Lost and Found, Dream On, No Fire). #vankovkafest stage. Děkujeme za zapůjčení podia Galerii Vaňkovka.
[21:00–22:00 koncert a 22:00–02:00 afterparty Forky's]
24/9

Serial Killer: Kapela Wsedě a Petr Čtvrtníček

Koncert vězeňské kapely Wsedě z kuřimské věznice, která vznikla v roce 2010 jako součást preventivního projektu. Jejich bubeník byl po čase propuštěn na svobodu, a tak za bicí usedl Petr Čtvrtníček, který s kapelou hraje dodnes.
#vankovkafest stage. Děkujeme za zapůjčení podia Galerii Vaňkovka.
Afterparty po koncertě ve Forky's: DJky z Brna.
[21:00–22:00 koncert a 22:00–02:00 afterparty Forky's]
25/9

Serial Killer: Jiří Krhut & Štěpán Kozub

Štěpána Kozuba známe především jako herce ze seriálů Rédl, sKORO NA mizině a z ostravského Divadla Mír. V rámci doprovodného programu Serial Killera se ale představí i jako hudebník. Kapela Jiřího Krhuta & Štěpána Kozuba na konci roku 2020 vydala své debutové album s názvem Prásknu bičem.
#vankovkafest stage. Děkujeme za zapůjčení podia Galerii Vaňkovka.
Po koncertě závěrečný večírek v Divadle Bolka Polívky rozpálí DJ Mardoša z Tatabojs.
[21:00–22:00 koncert a 22:30–02:00 závěrečný večírek DBP]

Program začíná v 19:30 pokud není uvedeno jinak.

Kde nás najdete